Filtrowanie i rozdzielanie CO2 z atmosfery

Rośliny nie nadają się do niezbędnego obniżenia zawartości CO2 w atmosferze ze względu na ogromne wymagania przestrzenne i wodne. Nie ma miejsca na 37 mln km² rosnących lasów.


Filtrowanie i rozdzielanie CO2 z atmosfery
Rośliny nie nadają się do niezbędnego obniżenia zawartości CO2 w atmosferze ze względu na ogromne wymagania przestrzenne i wodne. Nie ma miejsca na 37 mln km² rosnących lasów.

Na lekcjach chemii jeden proces jest standardowy: rozszczepienie H2O na H i O za pomocą elektrolizy i proces odwrotny, czyli wybuch oksyhydrogenu. Podobnie można spalić C z O2 do CO2 lub rozszczepić go ponownie na C i O2. W związku jest 395,5 kJ/mol lub 8 989 kj/kg lub 2,5 kWh/kg.

Takie procesy rozszczepiania mają zawsze pewną wydajność, którą przyjmujemy tutaj jako 60\nn tutaj. To oznaczałoby 4,16 kWh na kilogram CO2. Ale zanim będzie można go rozszczepić, CO2 trzeba pozyskać.

418 ppm to ułamek objętościowy CO2 w atmosferze w danej chwili. Ułamek wagowy jest wyższy w stosunku 29:44. W jednym metrze sześciennym ciepłego powietrza znajduje się 0,76 g CO2. W 1 314 m³ powietrza znajduje się 1 kg CO2. W filtrach CO2, CO2 jest związany chemicznie. Kiedy filtr jest pełny, to wiązanie chemiczne musi zostać ponownie rozerwane.
  • Jaki procent CO2 zawartego w powietrzu pozostaje w filtrze?
  • Jak wysoki jest opór przepływu w filtrze?
  • Ile wysiłku trzeba włożyć, aby wydobyć CO2 z filtra?
Climeworks podał za to w 2020 roku dla 1 t CO2: 650 kWh energii elektrycznej dla wentylatora, 2.000 kWh energii cieplnej w temperaturze 100°, aby wydobyć CO2 z filtra. Zakładając, że dostępne jest źródło ciepła, za pomocą którego wysokotemperaturowa pompa ciepła wytwarza te 100°, zamówienie CO2 mieści się w zakresie 1,5 kWh/kg CO2.

  5 do 6 kWh na kg Filtr CO2 i split


Wydajność może być nieco lepsza lub gorsza, realny powinien być przedział od 5 do 6 kWh na 1 kg CO2.

-250 emisji O2 do momentu ponownego osiągnięcia 350 ppm -250 emisji O2 do momentu ponownego osiągnięcia 350 ppm
Mniejsza emisja CO2 to zdecydowanie za mało, nawet zerowa emisja jest niewystarczająca. Pomoże tylko planetarne oczyszczenie z filtrów i kolumn CO2 z atmosfery na wielką skalę.


390 PWh/rok Energia elektryczna dla CO2 z atmosfery 390 PWh/rok Energia elektryczna dla CO2 z atmosfery
Łagodzenie CO2 za pomocą Power to Carbon, generowanie energii za pomocą Power to Liquid i uprawa roślin w pomieszczeniach z CO2, aby zastąpić rolnictwo na dużą skalę.


Włókno węglowe staje się standardowym materiałem budowlanym Włókno węglowe staje się standardowym materiałem budowlanym
Jeśli odfiltrujemy z atmosfery 33,1 Gt emisji CO2 z 2019 i podzielimy ją na C i O, to daje nam to 9 mld ton węgla. Co z nim zrobić?


Raport IPCC 2021: Bajka "zero emisji netto" i jej niszczące konsekwencje Raport IPCC 2021: Bajka “zero emisji netto“ i jej niszczące konsekwencje
Nieustannie zaprzeczając sobie, raport IPCC 2021 trzyma się całkowicie nieadekwatnego celu "zerowych emisji netto". Czy to są zakazy myślenia?


Zielony dogmatyzm i zniszczenie niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego Zielony dogmatyzm i zniszczenie niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego
Jak dogmat "zapotrzebowanie na energię elektryczną będzie spadać" doprowadził do skrajnie błędnych celów, które doprowadziły do zniszczenia niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego w 2013 roku.


Dlaczego Niemcy ponoszą porażkę w transformacji energetycznej Dlaczego Niemcy ponoszą porażkę w transformacji energetycznej
W pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia Niemcy były wielkim wzorem do naśladowania w zakresie transformacji energetycznej, dlaczego z drugiej strony obecna polityka EEG prowadzi do porażki.


Kryzys na Sri Lance 2022 Przykład niepowodzeń przy wychodzeniu z ropy naftowej Kryzys na Sri Lance 2022 Przykład niepowodzeń przy wychodzeniu z ropy naftowej
Uderzony mocno przez niepowodzenie w turystyce przez COVID-19, wyższa cena ropy naftowej przychodzi jako następny cios. Poważne niepowodzenia krajów uprzemysłowionych.


Kult destrukcyjny uniemożliwia funkcjonalne przejście energetyczne Kult destrukcyjny uniemożliwia funkcjonalne przejście energetyczne
Powieść grozy o świecie bez energii odnawialnej i recyklingu opóźnia o dekady wykonalną transformację energetyczną, a tym samym ochronę klimatu.


Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna
Musimy z całą surowością potępić groteskową niemiecką Energiewende, aby wszystkich wrogów tej groteski zamienić w zwolenników wykonalnej Energiewende.


Zmiany paradygmatów - zmiany rentowności - szoki kulturowe
Nie uda nam się ani zrealizować Energiewende, ani powstrzymać zmian klimatycznych, jeśli nie będziemy stale rewidować wszystkich parametrów i żegnać się z nieodpowiednimi poglądami.


          Filtrowanie i rozdzielanie CO2 z atmosfery: Rośliny nie nadają się do niezbędnego obniżenia zawartości CO2 w atmosferze ze względu na ogromne wymagania przestrzenne i wodne. Nie ma miejsca na 37 mln km² rosnących lasów. https://climate.pege.org/co2-filter-split-pl/