CO2'nin atmosferden filtrelenmesi ve ayrıştırılması

Bitkiler, muazzam alan ve su gereksinimleri nedeniyle atmosferdeki CO2 içeriğinin gerekli şekilde azaltılması için uygun değildir. Büyüyen 37 milyon km² orman için yer yoktur.


CO2'nin atmosferden filtrelenmesi ve ayrıştırılması
Bitkiler, muazzam alan ve su gereksinimleri nedeniyle atmosferdeki CO2 içeriğinin gerekli şekilde azaltılması için uygun değildir. Büyüyen 37 milyon km² orman için yer yoktur.

Kimya derslerinde bir işlem standarttır: H2O'yu elektrolizle H ve O'ya ayırmak ve ters işlem olan oksihidrojen patlaması. Aynı şekilde, C'yi O2 ile yakarak CO2'ye dönüştürebilir veya tekrar C ve O2'ye ayırabilirsiniz. Bileşikte 395.5 kJ/mol veya 8,989 kj/kg veya 2.5 kWh/kg vardır.

Bu tür bölünme süreçlerinin her zaman bir verimliliği vardır ve biz bunu burada %60 olarak alıyoruz\nn burada. Bu da kg CO2 başına 4,16 kWh eder. Ancak bunu bölmeden önce CO2'yi elde etmeniz gerekir.

418 ppm şu anda atmosferdeki CO2'nin hacimsel oranıdır. Ağırlık oranı ise 29:44 oranında daha yüksektir. Bir metreküp sıcak havada 0,76 g CO2 vardır. 1.314 m³ havada ise 1 kg CO2 bulunmaktadır. CO2 filtrelerinde CO2 kimyasal olarak bağlanır. Filtre dolduğunda, bu kimyasal bağın tekrar parçalanması gerekir.
  • Havadaki CO2'nin yüzde kaçı filtrede kalır?
  • Filtredeki akış direnci nedir?
  • CO2'yi filtreden çıkarmak için harcanan çaba nedir?
Climeworks bunun için 1 t CO2 için 2020 yılını vermiştir: Fan için 650 kWh elektrik, CO2'yi filtreden çıkarmak için 100°'de 2.000 kWh termal enerji. Yüksek sıcaklıklı bir ısı pompasının 100°'yi ürettiği bir ısı kaynağının mevcut olduğu varsayıldığında, CO2 kaynağı 1,5 kWh/kg CO2 aralığındadır.

  5 to 6 kWh per kg CO2 filtered and split


Verimlilikler biraz daha iyi veya daha kötü olabilir, 1 kg CO2 için 5 ila 6 kWh aralığı bu şekilde gerçekçi olmalıdır.

350 ppm'e tekrar ulaşılana kadar -250 O2 emisyonu 350 ppm'e tekrar ulaşılana kadar -250 O2 emisyonu
Daha az CO2 emisyonu çok azdır, sıfır emisyon bile yetersizdir. Sadece atmosferden büyük ölçekli CO2 filtreleri ve kolonları ile gezegensel bir temizlik yardımcı olacaktır.


390 PWh/yıl Atmosferden alınan CO2 için elektrik 390 PWh/yıl Atmosferden alınan CO2 için elektrik
Power to Carbon ile CO2 seviyelerini azaltın, Power to Liquid ile enerji kaynakları üretin ve büyük ölçekli tarımın yerini almak için CO2 ile iç mekan bitkileri yetiştirin.


Karbon fiber standart yapı malzemesi haline geliyor Karbon fiber standart yapı malzemesi haline geliyor
Eğer 2019'daki 33.1 Gt CO2 emisyonunu atmosferden filtreleyip C ve O olarak ayırırsak, bu bize 9 milyar ton karbon verir. Bununla ne yapmalı?


IPCC Raporu 2021: "Net sıfır emisyon" peri masalı ve yıkıcı sonuçları IPCC Raporu 2021: “Net sıfır emisyon“ peri masalı ve yıkıcı sonuçları
Kendisiyle sürekli çelişen IPCC 2021 Raporu, tamamen yetersiz olan "net sıfır emisyon" hedefine bağlı kalmaktadır. Bunlar düşünme yasakları mı?


Yeşil dogmatizm ve Alman fotovoltaik endüstrisinin yıkımı Yeşil dogmatizm ve Alman fotovoltaik endüstrisinin yıkımı
"Elektrik talebi azalacak" dogması nasıl son derece yanlış hedeflere yol açtı ve bu da 2013 yılında Alman fotovoltaik endüstrisinin yok olmasına neden oldu.


Almanya enerji dönüşümünde neden başarısız oluyor? Almanya enerji dönüşümünde neden başarısız oluyor?
Yeni milenyumun ilk on yılında Almanya enerji dönüşümünde büyük bir rol modeldi, öte yandan mevcut EEG politikası neden başarısızlığa yol açıyor?


Sri Lanka Krizi 2022 Petrol çıkışındaki başarısızlıklara örnek Sri Lanka Krizi 2022 Petrol çıkışındaki başarısızlıklara örnek
COVID-19'un turizmde yarattığı başarısızlık nedeniyle ağır darbe alan petrol fiyatlarındaki artış, bir sonraki darbe olarak geliyor. Sanayileşmiş ülkelerin ciddi başarısızlıkları.


Yıkıcı kült fonksiyonel enerji geçişini engeller Yıkıcı kült fonksiyonel enerji geçişini engeller
Yenilenebilir enerji ve geri dönüşümün olmadığı bir dünya hakkındaki korku romanı, uygulanabilir bir enerji dönüşümünü ve dolayısıyla iklimin korunmasını onlarca yıl geciktirdi.


Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü
Bu groteskin tüm düşmanlarını uygulanabilir bir Energiewende'nin hayranlarına dönüştürmek için grotesk Alman Energiewende'sini tüm şiddetiyle kınamalıyız.


Paradigma Değişimleri - Karlılık Geçişleri - Kültür Şokları
Tüm parametreleri sürekli olarak gözden geçirmez ve uygun olmayan görüşlere veda etmezsek ne Energiewende'ye ulaşabilir ne de iklim değişikliğini durdurabiliriz.


          CO2'nin atmosferden filtrelenmesi ve ayrıştırılması: Bitkiler, muazzam alan ve su gereksinimleri nedeniyle atmosferdeki CO2 içeriğinin gerekli şekilde azaltılması için uygun değildir. Büyüyen 37 milyon km² orman için yer yoktur. https://climate.pege.org/co2-filter-split-tr/