390 PWh/rok Energia elektryczna dla CO2 z atmosfery

Łagodzenie CO2 za pomocą Power to Carbon, generowanie energii za pomocą Power to Liquid i uprawa roślin w pomieszczeniach z CO2, aby zastąpić rolnictwo na dużą skalę.

390 PWh/rok Energia elektryczna dla CO2 z atmosfery
Łagodzenie CO2 za pomocą Power to Carbon, generowanie energii za pomocą Power to Liquid i uprawa roślin w pomieszczeniach z CO2, aby zastąpić rolnictwo na dużą skalę.

Pierwsze zadanie filtrowania CO2 z atmosfery jest już w logo tej strony: przetworzenie 50 mld ton CO2 rocznie na użyteczne produkty węglowe. Na ten cel przeznacza się 300 PWh rocznie.

Punkt 2 też jest jasny: samoloty na odległości powyżej 2000 km raczej nie będą mogły być zasilane z akumulatorów, podobnie jak statki na odległości powyżej 2000 km. Wypełnić lukę zimową w krajach oddalonych od równika energią na metanol i w elektrowniach cyklu kombinowanego. Do tego planuje się 30 PWh na 5 Gt CO2 rocznie.

  Produkcja żywności z zaskoczenia


Jest coraz bardziej sucho. Rolnictwo na dużą skalę wymaga ogromnych ilości chemikaliów do produkcji żywności w bardzo nieefektywny sposób. Aeroponiczne Rolnictwo Pionowe w szklanym domu jest konkurencją dla rolnictwa na dużą skalę.

Rośliny potrzebują CO2 do wzrostu. Rośliny pobierają CO2 z powietrza i rozdzielają go na C i O - fotosynteza. Dla intensywnego wzrostu w małych pomieszczeniach wymaga to około sto razy większej wymiany powietrza niż w salonach.

W bardzo gorących, suchych obszarach - a w wyniku katastrofy klimatycznej będzie cholernie dużo bardzo gorących, suchych obszarów - dużo wody wyparowuje podczas wymiany powietrza. O, to jest właśnie to, czego nie masz wystarczająco dużo w bardzo gorących, suchych obszarach.

Można by osuszać powietrze wylotowe ze szklarni, aby odzyskać odparowaną wodę. Jednak przy ogromnej ilości powietrza wylotowego wymaga to ogromnej ilości energii elektrycznej. Inną metodą jest prawie całkowity brak wymiany powietrza w szklarni i doprowadzenie CO2 bezpośrednio do szklarni. Przy zużyciu zaledwie 1,5 KWh/kg CO2, metoda ta jest o rząd wielkości tańsza niż wymiana powietrza z odzyskiem wilgoci.

Na każdy kilogram wzrostu roślin potrzeba 1,67 kg CO2, czyli 2,5 kWh do odfiltrowania z powietrza. Przy 700 do 800 ppm CO2 rośliny rosną o 30% szybciej.

Do tego planuje się 60 PWh rocznie, co pozwoli odfiltrować 40 Gt CO2 z atmosfery i umożliwi 24 Gt wzrostu roślin w szklanych domach Aeroponic Vertical Gardening. Ten rodzaj uprawy roślin zużywa o 98% mniej wody.

Logiczna konsekwencja tego, że ziemia staje się coraz droższa, woda coraz droższa, energia słoneczna coraz tańsza. Niezbędny warunek dla społeczeństwa 1000 m² na mieszkańca.

-250 emisji O2 do momentu ponownego osiągnięcia 350 ppm -250 emisji O2 do momentu ponownego osiągnięcia 350 ppm
Mniejsza emisja CO2 to zdecydowanie za mało, nawet zerowa emisja jest niewystarczająca. Pomoże tylko planetarne oczyszczenie z filtrów i kolumn CO2 z atmosfery na wielką skalę.


Filtrowanie i rozdzielanie CO2 z atmosfery Filtrowanie i rozdzielanie CO2 z atmosfery
Rośliny nie nadają się do niezbędnego obniżenia zawartości CO2 w atmosferze ze względu na ogromne wymagania przestrzenne i wodne. Nie ma miejsca na 37 mln km² rosnących lasów.


Włókno węglowe staje się standardowym materiałem budowlanym Włókno węglowe staje się standardowym materiałem budowlanym
Jeśli odfiltrujemy z atmosfery 33,1 Gt emisji CO2 z 2019 i podzielimy ją na C i O, to daje nam to 9 mld ton węgla. Co z nim zrobić?


Raport IPCC 2021: Bajka "zero emisji netto" i jej niszczące konsekwencje Raport IPCC 2021: Bajka "zero emisji netto" i jej niszczące konsekwencje
Nieustannie zaprzeczając sobie, raport IPCC 2021 trzyma się całkowicie nieadekwatnego celu "zerowych emisji netto". Czy to są zakazy myślenia?


Zielony dogmatyzm i zniszczenie niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego Zielony dogmatyzm i zniszczenie niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego
Jak dogmat "zapotrzebowanie na energię elektryczną będzie spadać" doprowadził do skrajnie błędnych celów, które doprowadziły do zniszczenia niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego w 2013 roku.


Dlaczego Niemcy ponoszą porażkę w transformacji energetycznej Dlaczego Niemcy ponoszą porażkę w transformacji energetycznej
W pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia Niemcy były wielkim wzorem do naśladowania w zakresie transformacji energetycznej, dlaczego z drugiej strony obecna polityka EEG prowadzi do porażki.


Kryzys na Sri Lance 2022 Przykład niepowodzeń przy wychodzeniu z ropy naftowej Kryzys na Sri Lance 2022 Przykład niepowodzeń przy wychodzeniu z ropy naftowej
Uderzony mocno przez niepowodzenie w turystyce przez COVID-19, wyższa cena ropy naftowej przychodzi jako następny cios. Poważne niepowodzenia krajów uprzemysłowionych.


Kult destrukcyjny uniemożliwia funkcjonalne przejście energetyczne Kult destrukcyjny uniemożliwia funkcjonalne przejście energetyczne
Powieść grozy o świecie bez energii odnawialnej i recyklingu opóźnia o dekady wykonalną transformację energetyczną, a tym samym ochronę klimatu.


Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna
Musimy z całą surowością potępić groteskową niemiecką Energiewende, aby wszystkich wrogów tej groteski zamienić w zwolenników wykonalnej Energiewende.


Zmiany paradygmatów - zmiany rentowności - szoki kulturowe
Nie uda nam się ani zrealizować Energiewende, ani powstrzymać zmian klimatycznych, jeśli nie będziemy stale rewidować wszystkich parametrów i żegnać się z nieodpowiednimi poglądami.


          390 PWh/rok Energia elektryczna dla CO2 z atmosfery: Łagodzenie CO2 za pomocą Power to Carbon, generowanie energii za pomocą Power to Liquid i uprawa roślin w pomieszczeniach z CO2, aby zastąpić rolnictwo na dużą skalę. https://climate.pege.org/electricity-pl/