390 PWh/yıl Atmosferden alınan CO2 için elektrik

Power to Carbon ile CO2 seviyelerini azaltın, Power to Liquid ile enerji kaynakları üretin ve büyük ölçekli tarımın yerini almak için CO2 ile iç mekan bitkileri yetiştirin.


390 PWh/yıl Atmosferden alınan CO2 için elektrik
Power to Carbon ile CO2 seviyelerini azaltın, Power to Liquid ile enerji kaynakları üretin ve büyük ölçekli tarımın yerini almak için CO2 ile iç mekan bitkileri yetiştirin.

CO2'yi atmosferden filtrelemenin ilk görevi zaten bu web sitesinin logosunda yer almaktadır: yılda 50 milyar ton CO2'yi yararlı karbon ürünlerine dönüştürmek. Bunun için yılda 300 PWh ayrılmıştır.

Madde 2 de açıktır: 2.000 km'nin üzerindeki mesafeler için uçaklar ve 2.000 km'nin üzerindeki mesafeler için gemiler bataryalarla pek mümkün olmayacaktır. Ekvatordan uzak ülkelerdeki kış açığının metanol ve kombine çevrim enerji santralleri ile doldurulması. Bunun için yılda 5 Gt CO2 için 30 PWh planlanmaktadır.

  Sürpriz gıda üretimi


Hava gittikçe kuruyor. Büyük ölçekli tarım, son derece verimsiz bir şekilde gıda üretmek için çok miktarda kimyasal madde gerektiriyor. Cam bir evde Aeroponik Dikey Tarım, büyük ölçekli tarıma bir rakiptir.

Bitkiler büyümek için CO2'ye ihtiyaç duyar. Bitkiler havadan CO2 alır ve bunu C ve O'ya böler, yani fotosentez yapar. Küçük odalarda yoğun büyüme için bu, oturma odalarına göre yaklaşık yüz kat daha fazla hava değişimi gerektirir.

Çok sıcak ve kurak bölgelerde - iklim felaketinin bir sonucu olarak çok sıcak ve kurak bölgeler çok fazla olacaktır - hava değişimi sırasında çok fazla su buharlaşır. Çok sıcak ve kurak bölgelerde yeterince bulunmayan şey de tam olarak budur.

Buharlaşan suyu geri kazanmak için seradan çıkan egzoz havasının nemini alabilirsiniz. Ancak, muazzam miktarda egzoz havası ile bu muazzam miktarda elektrik gerektirir. Diğer yöntem ise serada neredeyse hiç hava değişimi olmaması ve CO2'yi doğrudan seraya getirmenizdir. Sadece 1,5 KWh/kg CO2 ile bu yöntem, nem geri kazanımlı hava değişiminden çok daha ucuzdur.

Her bir kg bitki büyümesi için 1,67 kg CO2 gerekir ki bu da havayı filtrelemek için 2,5 kWh'ye denk gelir. 700 ila 800 ppm CO2'de bitkiler %30 daha hızlı büyür.

Bunun için yılda 60 PWh, atmosferden 40 Gt CO2 filtrelenmesi ve Aeroponik Dikey Bahçe cam evlerinde 24 Gt bitki büyümesi sağlanması planlanmaktadır. Bu tür bitki yetiştiriciliğinde %98 daha az su kullanılmaktadır.

Arazinin pahalılaşması, suyun pahalılaşması ve güneş enerjisinin çok daha ucuz hale gelmesinin mantıksal bir sonucu. kişi başına 1000 m² toplum için temel bir önkoşul.

350 ppm'e tekrar ulaşılana kadar -250 O2 emisyonu 350 ppm'e tekrar ulaşılana kadar -250 O2 emisyonu
Daha az CO2 emisyonu çok azdır, sıfır emisyon bile yetersizdir. Sadece atmosferden büyük ölçekli CO2 filtreleri ve kolonları ile gezegensel bir temizlik yardımcı olacaktır.


CO2'nin atmosferden filtrelenmesi ve ayrıştırılması CO2'nin atmosferden filtrelenmesi ve ayrıştırılması
Bitkiler, muazzam alan ve su gereksinimleri nedeniyle atmosferdeki CO2 içeriğinin gerekli şekilde azaltılması için uygun değildir. Büyüyen 37 milyon km² orman için yer yoktur.


Karbon fiber standart yapı malzemesi haline geliyor Karbon fiber standart yapı malzemesi haline geliyor
Eğer 2019'daki 33.1 Gt CO2 emisyonunu atmosferden filtreleyip C ve O olarak ayırırsak, bu bize 9 milyar ton karbon verir. Bununla ne yapmalı?


IPCC Raporu 2021: "Net sıfır emisyon" peri masalı ve yıkıcı sonuçları IPCC Raporu 2021: “Net sıfır emisyon“ peri masalı ve yıkıcı sonuçları
Kendisiyle sürekli çelişen IPCC 2021 Raporu, tamamen yetersiz olan "net sıfır emisyon" hedefine bağlı kalmaktadır. Bunlar düşünme yasakları mı?


Yeşil dogmatizm ve Alman fotovoltaik endüstrisinin yıkımı Yeşil dogmatizm ve Alman fotovoltaik endüstrisinin yıkımı
"Elektrik talebi azalacak" dogması nasıl son derece yanlış hedeflere yol açtı ve bu da 2013 yılında Alman fotovoltaik endüstrisinin yok olmasına neden oldu.


Almanya enerji dönüşümünde neden başarısız oluyor? Almanya enerji dönüşümünde neden başarısız oluyor?
Yeni milenyumun ilk on yılında Almanya enerji dönüşümünde büyük bir rol modeldi, öte yandan mevcut EEG politikası neden başarısızlığa yol açıyor?


Sri Lanka Krizi 2022 Petrol çıkışındaki başarısızlıklara örnek Sri Lanka Krizi 2022 Petrol çıkışındaki başarısızlıklara örnek
COVID-19'un turizmde yarattığı başarısızlık nedeniyle ağır darbe alan petrol fiyatlarındaki artış, bir sonraki darbe olarak geliyor. Sanayileşmiş ülkelerin ciddi başarısızlıkları.


Yıkıcı kült fonksiyonel enerji geçişini engeller Yıkıcı kült fonksiyonel enerji geçişini engeller
Yenilenebilir enerji ve geri dönüşümün olmadığı bir dünya hakkındaki korku romanı, uygulanabilir bir enerji dönüşümünü ve dolayısıyla iklimin korunmasını onlarca yıl geciktirdi.


Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü
Bu groteskin tüm düşmanlarını uygulanabilir bir Energiewende'nin hayranlarına dönüştürmek için grotesk Alman Energiewende'sini tüm şiddetiyle kınamalıyız.


Paradigma Değişimleri - Karlılık Geçişleri - Kültür Şokları
Tüm parametreleri sürekli olarak gözden geçirmez ve uygun olmayan görüşlere veda etmezsek ne Energiewende'ye ulaşabilir ne de iklim değişikliğini durdurabiliriz.


          390 PWh/yıl Atmosferden alınan CO2 için elektrik: Power to Carbon ile CO2 seviyelerini azaltın, Power to Liquid ile enerji kaynakları üretin ve büyük ölçekli tarımın yerini almak için CO2 ile iç mekan bitkileri yetiştirin. https://climate.pege.org/electricity-tr/